#kh_dreamteam #criminal_law_school #ligauba #league_uba
Сьогодні ми презентуємо вам нову рубрику нашої школи - "Зірки шахрайства" !
Всі ми коли-небудь зустрічали на своєму життєвому шляху людей, які намагалися нас обдурити і втягнути в якусь аферу різними способами. Ім'я їм - шахраї. Але чи дивилися ви коли-небудь на шахраїв як на майстрів своєї справи, або саме шахрайство порівнювали з мистецтвом? Шахрайство навіть може викликати захоплення, настільки тонко і професійно провертають свої афери майстри-шахраї. Представляємо вашій увазі захоплюючу історію про одного із знаменитих і непередбачуваних шахраїв- майстра у своїй справі.
Френк Абегнейл на прізвисько "Злови мене, якщо зможеш". Згадаймо всім знайомий вислів «У всьому винні жінки», так як головний герой історії пояснив свій вчинок саме існуванням прекрасної половини населення. Весь конфуз полягає в наступній історії. Уже в сімнадцять років Френк пограбував свого батька на три тисячі чотириста доларів. Як він це зробив? На перший погляд дуже просто, але при цьому спритно для сімнадцятирічного хлопця. Купивши машину, юний Френк умовив свого батька позичити йому кредитну карту компанії Мобайл (Mobil), що займається продажем моторних масел, бензину і запчастин для автомобілів. По кредитній карті він купував колеса, батареї, двигуни. Потім він продавав це і отримував в своє розпорядження готівкові гроші, які він витрачав на побачення з дівчатами. Так як кредитка була на ім'я його батька, то незабаром кредитори зажадали від Абегнейл-старшого повернути їм борг в три тисячі й чотириста доларів. Можна уявити здивування і обурення батька, коли той дізнався, що власний син, якого і так досить балують, обікрав батька- яке тут може бути виправдання? Проте, Коли батько закликав його до відповіді, Френк сказав йому, що він робив це все через дівчат: "Вони зводять мене з розуму", сказав він батькові. Ймовірно через солідарність і розуміння того, що в такому віці всім підліткам потрібна увага дівчат, батько простив його, але мати відправила його на чотири місяці в спеціальну католицьку корекційну школу для юних правопорушників.
Це лише початок так званої «кар'єри» одного з найбільших шахраїв історії людства. Ще Один з його знаменитих трюків був коли він надрукував номер свого рахунку на чистих депозитних бланках і підсунув ці бланки в пачку з іншими. Це означало, що коли людина приходила в банк і заповнював бланк, який підсунув Френк, то гроші надходили не на рахунок цієї людини, а на рахунок Абегнейла. Багато чи мало, але таким чином Абегнейл заробив понад сорока тисяч доларів, перш ніж банк запідозрив недобре. На той час, як банк виявив, куди йшли гроші клієнтів, Абегнейл вже встиг зняти всі гроші з рахунку і змінив документи, що засвідчують особу. Крім обману банків Абегнейл займався тим, що видавав се6я за інших людей. Протягом двох років він представлявся пілотом авіакомпанії «Пан Американ» Френком Вілліамом, щоб літати безкоштовно по всьому світу. Всі рахунки за квитки, їжу і житло відправлялися в авіакомпанію. Абегнейл зробив собі фальшиве посвідчення пілота. Крім того він отримав форму пілота авіакомпанії, заявивши, що його форма загубилася в хімчистці. Так і напрошується питання: до чого повинні були бути довірливі та необачні люди і працівники або ж наскільки професійна переконливість цього персонажа? Але на цьому дивовижні перевтілення Абегнейла не закінчуються.
Пізніше він представлявся педіатром в госпіталі під ім'ям Френк Коннерс. Він перестав видавати себе за пілота після того, як його ледь не схопила поліція в аеропорту Нового Орлеана. Він оселився в будинку, де його сусідом був справжній лікар. Той умовив Абегнейла тимчасово попрацювати в лікарні завідувачем педіатричним відділенням, поки вони не знайдуть постійного людини на це місце. Коли Абегнейлу було дев'ятнадцять років, а виглядав він, як ми пам'ятаємо, значно старшим за свої роки, він підробив диплом Гарвардського університету, пройшов іспит на професійну придатність і отримав роботу в офісі генерального прокурора штату Луїзіана. Перші два рази він не зміг здати іспит, але на третій раз, після того як він вже знав які запитання ставлять і після двох тижнів підготовки він пройшов-таки іспит. У той час Луїзіана дозволяла проходити такий іспит юристам багато разів, і, мабуть це було великою помилкою.
Але настав момент, коли великому махінатору не пощастило. Абегнейл був схоплений у Франції в 1969 році, коли один зі стюардів в літаку дізнався його обличчя з плаката "Розшукуються". Двадцять шість країн, в яких він зробив шахрайство, вимагали його передачі собі. Спочатку він шість місяців сидів у в'язниці у Франції, де він ледь не помер від недоїдання і пневмонії, яку він заробив тим, що спати доводилося на кам'яній підлозі. Чимала ціна за кілька років захоплюючих ігор і обманів. Потім його переправили до Швеції, де його судили за підробку чеків. У Швеції він провів ще шість місяців у в'язниці. Так як шведські закони забороняють жорстоке поводження з ув'язненими, то в цій в'язниці йому жилося непогано. Потім його відправили в США, де його засудили до дванадцяти років в'язниці. Коли Абегнейла переправляли на літаку в США, він втік через туалет в літаку. Так як він був знайомий з пристроєм літаків, він знав, що під унітазом є решітка, яку можна відкрити. Літак вже майже приземлився і Френк зміг вистрибнути непоміченим, так як було вже темно. У нього були приховані двадцять тисяч доларів. Френк збирався купити квиток до Бразилії - країни, у якій немає домовленостей з США про видачу злочинців. Цей план був детально продуманий і майже ідеальний, але не до кінця ... Френк був затриманий констеблем Канадської Поліції, коли стояв в черзі за квитком.
Але повернемося до реальності. Не дивлячись на дуже нестабільну і часто небезпечну, незаконну історію життя, зараз мульти-мільйонер Френк Абегнейл володіє компанією "Абегнейл і партнери" - консалтингова компанія із захисту від фінансового шахрайства. Він заробив достатньо грошей, щоб повернути все, що він викрав обманним шляхом. Тут пригадується приказка «порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих». Багато хто вважає, що ця людина своєю поведінкою заслуговує на повагу, показуючи те, що в житті не буває нерозв'язних проблем і все виправити ніколи не пізно. На даний момент Він одружений, має трьох синів. Цікавим фактом є те, що саме Історія Френка Абегнейла і була покладена в основу фільму Стівена Спілберга "Спіймай мене, якщо зможеш", де дотепного шахрая зіграв Леонардо Ді Капріо. У цьому фільмі Френк Абегнейл отримав епізодичну роль офіцера поліції, який заарештовує Леонардо Ді Капріо, який грав його самого. Також Френк Абегнейл написав кілька книг. "Мистецтво крадіжки", в якій він описує найбільш поширені шахрайства і нагадує читачам про обережність. Після цього він написав "Керівництво по розпізнаванню крадіжки» і «Викрадення вашому житті" За свої книги Абегнейл заробив понад двадцять мільйонів доларів. Для багатьох ця історія здається парадоксальною: людина, яка ще підлітком почала незаконну діяльність, шахрайство, і в підсумку повернула все до копійки і навіть принесла корись людям, написавши кілька корисних книг. Але з іншого боку кожна людина все ж, напевно, має право на помилку і має право на другий шанс, і Френк скористався ним в повній мірі.
Якщо хочеш почути більш цікавого , то скоріше реєструйся!
https://goo.gl/xPTkSj
